فناوری AHD

 

تکنولوژی AHD:
دوربین مداربسته AHD (Analog High Definition  )  به معنای دوربین مداربسته آنالوگ رزولوشن بالا است. در دوربین های آنالوگ قدیمی (دوربین آنالوگ تیوی لاینی) یکی از بزرگترین نقاط ضعفشان رزولوشن پایین تصویر بود و برای جبران این نقطه ضعف تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شدند که یکی از آنها تکنولوژی AHD است.
اساس کار تکنولوژی AHD بر پایه انتقال تصاویرسیستم های تلویزیونی دیجیتال (DTV) است. در این تکنولوژی اطلاعات به صورت آنالوگ انتقال پیدا می کنند اما نوع کد گذاری آنها امکان انتقال اطلاعات با حجم بیشتر و در نتیجه گرفتن تصاویر با رزولوشن بالاتر را ایجاد می کند.
کد گذاری دوربین ها توسط چیپ AHD TX انجام می شود. این چیپ اطلاعات دیجیتال را از دوربین دریافت کرده و آنها را به صورت AHD کد گذاری می کند. در سمت DVR نیز چیپ AHD RX اطلاعات کد گذاری شده را دریافت کرده و آنها را به صورت دیجیتال در می آورد.
رزولوشن تصویر در دوربین های مداربسته  AHD:
دوربین های AHD نسل اول نهایتا با رزولوشن 1مگا پیکسل تولید می شدند اما نسل دوم این تکنولوژی امکان تولید دوربین های AHD تا رزولوشن 4مگا پیکسل ( 1080P ) را میسر کرده است.
کابل مورد استفاده :
با استفاده از کابل های RG59 عادی امکان انتقال سیگنال دوربین AHD تا 200 متر به راحتی میسر است. کابل RG60 می تواند این مسافت را به 500 متر نیز برساند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید