دزدگیر بیسیم (آیملز) یا سیستم دزدگیر سیمی ؟

در این مقاله میخواهیم تفاوت بین دزدگیر بیسیم (آیملز) و دزدگیر های سیمی را بررسی کنیم . ما نکات مثبت و منفی هرکدام از جمله نصب و نقطه نظر کاربر را برجسته میکنیم . همچنین هزینه های دیگر را پوشش میدهیم و عوامل و اطلاعات دیگر را که شما نیاز دارید در اختیار شما قرار میدهیم تا تصمیم روشن و آگاهانه ای بگیرید.

چقدر هزینه دارد ؟
بیسیم :

معمولا تجهیزات دزدگیر بیسیم ، سنسور حرکتی ، سنسور درب و پنجره و … گرانتر از تجهیزات دزدگیر با سیم هست اما نصب آنها آسانتر می باشد که این زمان نصب و هزینه های جانبی را کاهش میدهد .

 

سیمی:

پنل دزدگیر سیمی و سنسور ها در مقایسه با بیسیم معمولا ارزان هستند اما هزینه اضافی کابل ،کابل کشی ،ترانک و… را دارند .دزدگیر سیمی در آخر گرانتر در می آید چرا که زمان و پیچیدگی مسیر یابی برای پنهان کردن کابل ها و هزینه های جانبی زیاد است .


چقدر زمان نصب نیاز دارد ؟
بیسیم :

بر مبنای خانه ای با ۴ اتاق خواب تقریبا ۲ ساعت

سیمی:

بر مبنای خانه ای با ۴ اتاق خواب تقریبا ۱ روز


چه هزینه های در آتی مقابل شماست ؟
بیسیم :

باتری در سنسور های بیسیم (چشمی،درب و پنجره ، کیپد و…) که هر ۲ سال یکبار میبایست تعویض گردد ، باتری پنل اصلی هر ۷ سال یکبار بایستی تعویض گردد.

 

سیمی:

بعد از نصب دزدگیر سیم دار هیچ هزینه ای بابت باتری نخواهید داشت بخاطر اینکه در سنسور ها باتری برای تعویض وجود ندارد . اما باتری بکاپ پنل اصلی باید هر ۳-۴ سال تعویض گردد همانند سیستم بیسیم .


کدام سیستم از لحاظ ظاهری بهتر میباشد ؟
بیسیم :

سیستم بیسیم (آیملز ) تمیزتر و مزاحمت کمتری برای نصب دارد . خیلی ساده یک کار خسته کننده را راحت میکند . ابعاد آن کوچک و ظاهری زیبا و شیک جلوه میکند و میتوان آن را هر جایی نصب کرد .

سیمی:

دزدگیر های سیمی دارای سیم کشی میباشند که به پنل اصلی متصل میباشند . معمولا برای مخفی شدن سیم داخل داکت و ترانک قرار داده میشوندو ممکن است این داکت ها دور فریم درب و یا پنجره چرخانده شود تا به پنل برسد و متصل شود که نمای زیبایی ندارد


کدامیک کمتر خطا دارد ؟
بیسیم :

دزگیر های بیسیم بیشتر از دزدگیر های سیمی دارای هشدار خطا بودند . اما این برای ۱۰ سال پیش بوده که امروزه تکنولوژی جدید این مشکل را برطرف کرده و فرکانس ۴۳۳ بسیار پایدار را استفاده نموده . دزدگیر بیسیم آیملز ۱۰۰% بدون خطاست

سیمی:

دزدگیر سیمی قابل اعتماده . اکثر خطاها و هشدار ها ی دروغین به خرابی اصلی برمیگردد . باتری تعویض نشده و یا به اندازه کافی شارژ ندارد . نویز بر روی سیم ها ، کابل کشی نامناسب ، مسیر طولانی کابل و … از جمله علل بروز خطا در این سیستم هاست .


کدامیک امن تر میباشد ؟
بیسیم :

نگرانی خیلی از مردم ناشی از جم(مسدود کننده ) سیگنال است . سیستم دزدگیر آیملز مجهز به سیستم آتی جم میباشد . به طوری هرگونه مسدود سازی را متوجه میشود . علاوه بر آن سنسور های حرکتی مجهز به anti – mask میباشند تا بخوبی مطمئن شویم که مانعی جهت تشخیص نباشد .

سیمی:

اگر کابل قطع شود و یا آسیب ببیند و یا توسط موش خورده شود . سیستم باید مجهز به تکنولوژی هشدار باشد که به شما هشدار بدهد . با این حال برای راه اندازی مجدد سیستم مسبایست کارشناس مربوطه سیم کشی را ترمیم کند و یا اون ناحیه را از کار بندازد تا سیستم موقتا کار کند .


مدت زمانی از نصب سیستم گذشته و شما میخواهید سنسوری به سیستم دزدگیر خود اضافه کنید .کدامیک توصعه راحتری دارند ؟
بیسیم :

اضافه کردن سنسور یا ناحیه جدید به سیستم دزدگیر بیسیم آیملز فقط کافیست محل نصب را مشخص کرده و بعد از اطمینان اتصال بیسیم سنسور به پنل آن را نصب کنید . تمام

 

سیمی:

اضافه کردن سنسور یا ناحیه به سیستم دزدگیر سیمی که از قبل نصب شده است سر درد بزرگی است .اگر کابل پشتیبانی در رشته کابل اصلی ندارید این به این معناست که کابل جدید نیاز است . مثلا یک سنسور چشمی در انتهای باغ نیاز دارید ؟ آن را فراموش کردید ؟ می بایست حفاری کنید و کانال کشی انجام دهید


با وجود حیوان در خانه مشکل ندارند ؟
بیسیم :

سنسور های حرکتی آیملز تماما مجهز به تکنولوژی تشخیص حیوان تا ۲۵ کیلو می باشند .

سیمی:

در سیستم های سیمی میتوان از چشمی های مخصوص استفاده کرد به طور معمول از این نوع چشمی ها استفاده نمیشود


میتوان جهت کاغذ یواری و یا رنگ کردن دیوار به طور موقت دستگاه را برداشت ؟
بیسیم :

احتیاج به برداشتن سنسور ها جهت دکوراسیون و یا هرچیزی در سیستم بیسیم بسیار راحت است .بایست سیستم ضد دستکاری آیملز که به شما هشدار میدهد را با رمز عبور غیر فعال کنید و بعد از اتمام کار سنسور را برگردانید سر جاش و سیستم را فعال کنید .

سیمی:

در سیستم های دزدگیر سیمی توصیه نمیشود . چون این کار سخت است . در صورتی که دستگاه را مجددا نصب کنبم ممکن است سیمی را به اشتباه به ترمینال وصل کنید . مواظب برق هم باشید .


آیا سیستم قابل حمل به مکان دیگر می باشد .
بیسیم :

خانه ی خود را جابجا کردید ؟ خیلی راحت پنل را از دیوار جدا کنید . سنسور ها را هم همینطور . پنل اصلی را خاموش کنید . حالا هر جا که دوست دارید ببرید نصب کنید .

سیمی:

نه ” سیستم سیمی طراحی شده که بماند . اگر شما پنل و تمام سنسور ها را جدا کنید هنوز نیاز هست که تمام کابل کشی را در محل جدید انجام دهید . چیزی که نصاب ها دوست ندارند انجام دهند


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *