درباره دوربین های اسپید دام بیشتر و بهتر بدانیم

 


دوربین مدار بسته اسپید دام که به PTZ معروف است مخخف PAN TILT ZOOM میباشد . این نوع دوربین ها قابلیت چرخش و کنترل از راه دور را دارند. در این نوع دوربین ها میتوان نقاطی را برای چرخش و حرکت دوربین تعیین کرد تا طبق یک برنامه زمانی دوربین در جهت های مختلف چرخش نماید.

این نوع دوربین قادر به کنترل از راه دور با کنترل و یا JOY STICK میباشد. این نوع دوربین قادر به چرخش و کنترل در جهات مختلف بالا پایین و چپ و راست می باشد. دوربین های اسپید دام علاوه بر اینکه میتوانند در ۴ جهت اصلی حرکت کنند ، همچنین میتوانند کج ، راست شوند وتمامی محدوده ای که را که باید زیر پوشش خود بگیرند . پوشش دهی این دوربین ها نسبت به دوربین های سنتی بسیار بیشتر و دقیق تر است . به طور نسبی میتوان گفت که یک دوربین اسپید دام میتواند جایگزین ۲ یا ۳ دوربین معمولی شود که منطقه ای وسیع را تحت پوشش خود قرار میدهند . این دوربین ها برای مناطقی مورد استفاده قرار میگیرند که لازم است نظارت دقیق و همیشگی روی آنها صورن بپذیرد . رزولوشن دوربین های PTZ بسیار بالاست ، و فردی که مسئول و مامور دیدن و نظارت بر این ویدئوهاست میتواند تا ریزترین و دقیق ترین جزئیات را مشاهده کند . دوربین های PTZ همچنین قادر به پیگیری یک شخص مشکوک، زوم بر روی ویژگی ها و خصوصیات صورت و همینطوری خواندن و ضبط شماره پلاک اتومبیل هستند .

گاهی اوقات از دوربین های اسپید دام درست استفاده نیمشود و باعث میشود که احساس ناامنی ایجاد شود چون آنها پیچیده تر از دوربین های معمولی هستند بالطبع نصب و راه اندازی آنها و همینطور تعمیر و نگهداری آنها نیاز به متخصص دارد از این رو مدت عمر مفید آنها به اندازه دوربین های سنتی نیست و همانطور که در این مقاله نیز ذکر شد آنها فقط قادر به ضبط فیلم های امنیتی در مناطقی هستند که با آن روبرو هستند . زمانی که دوربین مداربسته به درستی و دقت تنظیم نشده باشد قابلیت ضبط هیچ فیلمی را ندارد. دوربین های PTZ نیاز به حافظه بیشتری برای ذخیره فیلم ها و اطلاعات دارند . چون دوربین های اسپید دام منطقه بسیار وسیع تری را تحت پوشش خود دارند از این رو باید از FRAME RATE و رزولوشن بهتری برخوردار باشند به خصوص اگر برای ضبط هر ویدئو احتیاج باشد که از فاصله خاصی فیلم برداری صورت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *