عیب یابی دستگاه های DVR

حتما برای شما هم پیش آمده که صدای غیر طبیعی از داخل دستگاه DVR خود شنیده اید. این صدا معمولا یکسره ادامه دارد یا پس از مدتی بعد از روشن شدن دستگاه شروع و کمتر میشود.

علت این صدا قطعات مکانیکی داخل DVR که همان فن های خنک کننده هستند. فن خنک کننده شاید وسیله ساده ای به نظر برسد ولی نقش مهمی در دستگاه بازی میکند. فن باعث گردش هوا داخل دستگاه و خنک شدن قطعات الکترونیکی میشود.

قطعات الکترونیکی به دمای بالا حساس هستند و بهتر است در دمای بالا به مدت طولانی کار نکنند, از کار افتادن یا عدم وجود فن باعث بالا رفتن دمای قطعات شده و عمر مفید آنها کاهش می یابد.

امروزه شاهد دستگاه هایی هستیم که در آنها نیازی به فن نیست و اصطلاحا تکنولوژی بدون فن نام دارند . این محصولات توسط شرکت های معتبر تولید میشوند. برتری این دستگاه های بدون فن عمر طولانی, مصرف برق کمتر, عدم شناسایی به خاطر عدم وجود صدای فن را می توان نام برد.
نکاتی برای افزایش عمر DVR :
دستگاه را در محلی قرار دهید که امکان جریان هوا وجود داشته باشد و سوراخ یا شکاف هایی برای عبور جریان هوا وجود داشته باشد.

دستگاه نزدیک منابع گرمایی مانند بخاری یا اجاق گاز قرار نگیرد.

هر سه ماه یکبار دستگاه نیاز به سرویس دارد. این سرویس شامل بازرسی منبع تغذیه, قطعات داخلی DVR , هارد دیسک و فن ها می باشد.

دستگاه در محل های مرطوب قرار نداشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *