دریافت فاکتور رسمی نیاز به پرداخت 9 درصد مالیت بر ارزش افزوده دارد.

در صورت عدم نیاز به فاکتور رسمی، پرداخت خود را از طریق انتقال مستقیم بانکی و واریز به حساب انجام دهید.

« تخفیف فوق‌العاده به مدت محدود »

جهت دریافت کد تخفیف

با شماره تماس 09377400157 تماس بگیرید

بهترین فروشگاه دوربین مداربسته تربت حیدریه

در مورد دوربین پلاک خوان

وقتی نوبت به گرفتن پلاک خودرو می‌رسد، یک دوربین امنیتی معمولی به کار نخواهد آمد، بلکه شما به یک دوربین پلاک خوان نیاز دارید که برای همین هدف طراحی شده باشد و بتواند در هر زمانی که پلاک خودرو در فریم حرکت می‌کند، عکس و فیلم بگیرد.

دوربین پلاکخوان چیست؟

تشخیص پلاک(LPR) یک فناوری است که می‌تواند برای شناسایی و ردیابی وسایل نقلیه استفاده شود. سیستم‌های تشخیص پلاک معمولاً از دوربین‌ها برای گرفتن تصاویر پلاک‌های خودرو استفاده می‌کنند.

دو نوع اصلی از دوربین‌های مورد استفاده در سیستم‌های پلاک‌خوان وجود دارد، دوربین های مادون قرمز و نور مرئی. دوربین‌ پلاک خوان مادون قرمز برای کار در شرایط کم نور طراحی شده‌ است و می‌تواند پلاک‌های خودرو را حتی زمانی که نور ندارند، ثبت کند.

اما دوربین‌های نور مرئی در مناطق با نور مناسب استفاده می‌شوند و می‌توانند جزئیات بیشتری را نسبت به دوربین‌های مادون قرمز ثبت کنند. دوربین‌های مورد استفاده در سیستم های پلاکخوان باید الزامات خاصی را برآورده کنند تا به نرخ‌های دقت بالا دست یابند.

دوربین باید رزولوشن بالایی داشته باشد تا بتواند تمام جزئیات پلاک را ثبت کند و همچنین بدون توجه به شرایط نوری تصویر واضحی تولید کند.

در دوربین پلاک خوان شناسایی پلاک به صورت استخراج اعداد و حروف درج شده در پلاک انجام می‌شود و سپس از یک نرم‌افزار برای مقایسه آن تصاویر با پایگاه داده‌ای از پلاک‌ها، استفاده می شود.

این فناوری می‌تواند برای اهداف مختلفی از جمله امنیت، اجرای قانون و مدیریت ترافیک، ردیابی وسایل نقلیه، سیستم‌های پارکینگ بدون بلیط، دروازه ها و غرفه های عوارضی استفاده شود.

دوربین پلاک خوان چگونه کار می‌کند؟

فناوری تشخیص پلاک از دوربین ها برای گرفتن تصاویر پلاک خودرو استفاده می‌کند و سپس تصویر را از طریق چندین فرآیند از جمله تشخیص نوری کاراکتر (OCR) و پردازش تصویر، عبور می‌دهد.

در طول OCR، از نرم‌افزار ویژه ANPR برای تبدیل کاراکترهای موجود در پلاک به کدهای الفبایی استفاده می‌شود که می‌توانند با پایگاه داده مقایسه شوند. در پردازش تصویر دوربین پلاک خوان، از الگوریتم‌هایی برای تجزیه و تحلیل تصاویر و تعیین اینکه آیا معیارهای خاصی مانند اندازه یا شکل صفحه برآورد شده است یا خیر، استفاده می‌شود.

سپس سیستم تشخیص پلاک، اطلاعات پلاک خودرو را با پایگاه داده ای از پلاک‌های شناخته شده مقایسه می‌کند تا خودرو را شناسایی کند.

اکثر سیستم‌های تشخیص پلاک خودکار برای کار در هر شرایط نوری طراحی شده‌اند و دقت بالایی بیش از 95 درصد دارند، اما نکته دیگری که آنها را جذاب می‌کند، ویژگی کنترل دسترسی است که سیستم‌های LPR ارائه می‌دهند. این ویژگی به سیستم‌های ANPR اجازه می‌دهد تا با سیستم‌های کنترل دسترسی مانند گیت‌ها، درها، و پارکینگ‌ها ادغام شوند و به طور خودکار بر اساس شماره پلاک خودرو، دسترسی را مجاز یا رد کنند.

مراحل تشخیص پلاک سیستم‌های LPR

پیش پردازش اولین مرحله است که شامل آماده سازی تصویر برای پردازش می‌باشد. در این مرحله، تصاویر دوربین برای کاهش نویز و بهبود کنتراست تنظیم می‌شوند. بومی سازی پلاک خودرو در فاز دوم است، سیستم‌های LPR از الگوریتم‌هایی برای تشخیص پلاک خودرو در تصویر استفاده می‌کنند که شامل شناخت شکل، اندازه و محل پلاک و حذف هرگونه صدای پس‌زمینه باقی‌مانده یا سایر اشیایی است که بخشی از پلاک خودرو نیستند، می‌باشد. تقسیم بندی شخصیت ها در مرحله سوم است، سیستم‌های LPR از الگوریتم‌هایی برای تقسیم کاراکترها در پلاک خودرو استفاده می‌کنند. این مرحله برای اطمینان از این که سیستم LPR می‌تواند کاراکترهای تصویر پلاک را به دقت تشخیص دهد، طراحی شده است.
تشخیص شخصیت ها در مرحله نهایی، الگوریتم‌های LPR ویژگی های استخراج شده را با پایگاه داده ای از شماره پلاک شناخته شده مقایسه می‌کنند تا پلاک را شناسایی و تشخیص دهند. پس پردازش تصویر آخرین مرحله در فرآیند تشخیص پلاک است. این مرحله شامل تجزیه و تحلیل نتایج سیستم LPR و انجام اقدامات مناسب بر اساس نتایج است. پس پردازش می‌تواند شامل وظایف مختلفی مانند ارسال هشدار هنگام شناسایی پلاک، ذخیره اطلاعات پلاک خودرو در پایگاه داده، یا مسیریابی وسیله نقلیه به یک مکان خاص باشد. پس پردازش یک مرحله مهم در LPR است زیرا به سیستم‌های LPR اجازه می‌دهد تا برای رفع نیازهای خاص هر سازمان سفارشی شوند.

چه مشخصاتی برای ضبط پلاک خودرو مهم است؟

1. وضوح

وضوح کیفیت تصویری که می‌گیرید، مهم ترین عامل در خواندن پلاک است. هرچه وضوح بالاتر و میدان دید شما باریکتر باشد، فاصله ای که صفحه از آن قابل خواندن است بیشتر می‌شود.

قابلیت HLC

قابلیت HLC تابش خیره کننده و نوردهی بیش از حد را به دلیل چراغ‌های جلوی خودرو که مستقیماً به سمت دوربین می‌رود، کاهش می‌دهد. البته هر دوربینی که دارای این قابلیت است را نباید به عنوان دوربین پلاکخوان تلقی کرد.

2. قابلیت WDR

به جای استفاده از یک مجموعه تنظیمات برای سطوح اشباع، روشنایی، کنتراست و وضوح، هر فریم/تصویر را به بخش‌های زیادی تقسیم می‌کند و نوردهی صحیح را برای ایجاد تصویری سازگار و متعادل تعیین‌ می‌کند. WDR هنگام ضبط در موقعیت‌هایی که مناطق مختلف یک صحنه قرار است سطوح نور متفاوتی داشته باشند، بسیار مفید است. بیشتر موقعیت‌هایی که می‌خواهید پلاک‌ها را ثبت کنید، به دلیل چراغ‌های جلو و خیابان‌ها، این تغییرات نوری را دارند، پس این قابلیت در دوربین‌های پلاک‌خوان بسیار مفید است.

4.سرعت شاتر قابل تنظیم

سرعت شاتر قابل تنظیم همه دوربین‌ها (از جمله دوربین‌های امنیتی، فیلم و دوربین‌های معمولی) یکسان عمل می‌کنند. یک شاتر باز می‌شود و اجازه می‌دهد نور توسط حسگر تصویر جذب شود. سپس شاتر بسته می‌شود و به آن اجازه می دهد عکس بعدی را بگیرد . هرچه شاتر دوربین، سریع‌تر باز و بسته شود، احتمال بیشتری دارد که تصویری واضح دریافت کنید. هر چه مدت زمان باز بودن شاتر بیشتر باشد، نور بیشتری وارد می‌شود و در نور کم تصویر بهتر خواهد بود. شاترهایی که برای مدت بسیار طولانی باز هستند امکان گرفتن عکس های رنگی در شب را بدون نیاز به تغییر حالت مادون قرمز فراهم می‌کنند، اما باعث تاری حرکت می‌شوند. این امر به ویژه در هنگام تلاش برای ثبت پلاک خودرو به دلیل حرکت سریع جسم (خودرو) و نیاز به جزئیات در شرایط کم نور صادق است.

مزایای تشخیص خودکار پلاک خودرو

سیستم‌های تشخیص خودکار پلاک می‌توانند ابزار ارزشمندی برای هر سازمانی باشند که به دنبال افزایش امنیت، بهبود کارایی و کاهش هزینه‌ها است. سیستم‌های LPR در اندازه‌ها و پیکربندی‌های مختلفی در دسترس هستند و به سازمان‌ها اجازه می‌دهند تا سیستم LPR را انتخاب کنند که بهترین نیازهایشان را برآورده کند.
استفاده از سیستم‌های تشخیص خودکار پلاک خودرو (ALPR) در سال‌های اخیر به سرعت رشد کرده است. سیستم‌های ALPR مزایای متعددی را ارائه می دهند، از جمله:

افزایش امنیت

سیستم‌های LPR می‌توانند به ایجاد یک لایه امنیتی اضافی در مناطق ممنوعه و پارکینگ‌ها کمک کنند و اطمینان حاصل کنند که فقط وسایل نقلیه مجاز، اجازه ورود دارند.

بهبود کارایی

سیستم های LPR می‌توانند فرآیند شناسایی پلاک‌ها و اعطای یا رد دسترسی را به طور خودکار انجام دهند و در زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

کاهش هزینه ها

سیستم های LPR همچنین می‌توانند به کاهش هزینه‌های مربوط به تشخیص دستی پلاک خودرو، مانند هزینه‌های نیروی کار و بلیط پارکینگ کمک کنند.

دقت بهبود یافته

سیستم های LPR همچنین می‌توانند به بهبود دقت تشخیص پلاک خودرو کمک کنند و خطر خطا را کاهش دهند افزایش ایمنی
سیستم های LPR می‌توانند با شناسایی وسایل نقلیه‌ای که در تصادفات یا حوادث دیگر درگیر شده‌اند، به افزایش ایمنی در جاده ها کمک کنند.

تفاوت بین دوربین مداربسته و LPR چیست؟

دوربین‌های مداربسته با دوربین‌های LPR متفاوت هستند زیرا برای ثبت فعالیت‌های عمومی طراحی شده‌اند، در حالی که دوربین‌های LPR اطلاعات پلاک خودرو را شناسایی و استخراج می‌کنند. علاوه بر این، دوربین های پلاکخوان کیفیت تصویر بالاتری نسبت به دوربین های مداربسته AHD دارند و جزئیات دقیق تری را ثبت می‌کنند. برای ثبت تصاویر در خانه یا محیط کار کوچک نیازی به استفاده از دوربین‌های پلاک خوان نیست زیرا این دوربین‌ها هم از نظر اقتصادی هزینه‌ی بالاتری دارند و هم در این اماکن نیازی به ثبت جزئیاتی مانند پلاک خودرو نیست، پس استفاده از دوربین‌های پلاکخوان ضرورتی ندارد. برای منازل مسکونی محیط کاری و اداری و اماکنی که وسعت زیادی ندارند دوربین‌های مداربسته AHD کاربرد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع پکیج دوربین مداربسته کلیک کنید.

دوربین‌های LPR کجا استفاده می‌شوند؟

سیستم‌های پلاکخوان به روش‌های مختلفی برای اعطای دسترسی خودکار به ساکنان، کارکنان و بازدیدکنندگان استفاده می‌شود. در اینجا چند نمونه از موارد استفاده‌ی دوربین‌های LPR را شرح می‌دهیم:

ساختمان های تجاری و ادارات

دوربین‌های تشخیص خودکار پلاک به سرعت به کارکنان، بازدیدکنندگان و هر کاربر مجاز که در سیستم ثبت شده است برای کنترل دسترسی می‌دهد. یک سیستم دوربین مداربسته برای پارکینگ‌ها در اماکن تجاری عالی است. این کار با اجازه دادن به مدیران برای نظارت بر اینکه چه کسی و چه زمانی وارد ملک می‌شود، دسترسی را ساده می‌کند.

پارکینگ و گاراژ

دوربین‌های تشخیص مجوز یک راه حل ایده آل برای کنترل دسترسی به پارکینگ هستند زیرا خطر ورود وسایل نقلیه غیرمجاز به پارکینگ شما را کاهش می دهند. دوربین‌های تشخیص خودکار پلاک روشی مؤثر برای پیاده‌سازی کنترل دسترسی فیزیکی در گاراژ یا محوطه پارکینگ محل کار مشترک شما هستند. کارگرانی که در ساختمان شما کار می‌کنند می توانند برای دسترسی سریع و آسان و ورود به پارکینگ دفتر شما، پلاک خودروهای خود را در سیستم LPR شما ثبت کنند.

مدیریت ترافیک

از دوربین‌های پلاکخوان می توان برای شناسایی و نظارت بر جریان ترافیک و همچنین برای شناسایی وسایل نقلیه ای که در تصادف یا حوادث دیگر درگیر شده است، استفاده کرد.

اجرای قانون و امنیت

LPR اغلب توسط پلیس برای شناسایی وسایل نقلیه سرقت شده یا جستجوی مظنونان استفاده می شود

عوارضی جاده ها

سیستم های LPR برای خودکارسازی فرآیند جمع آوری عوارض از رانندگان استفاده می شود

خدمات اضطراری

سیستم های LPR برای شناسایی و ردیابی وسایل نقلیه درگیر در خدمات اضطراری مانند ماشین های آتش نشانی و آمبولانس ها استفاده می شود

چالش های دوربین های

LPR دوربین های پلاکخوان گزینه مناسبی برای کنترل دسترسی خودرو هستند، اما آنها با چند چالش همراه هستند که برخی از اشکالات رایج دوربین های LPRرا در زیر شرح می‌دهیم:

هزینه بالا

سیستم های دوربین LPR بسته به تعداد دوربین هایی که نصب می کنید می تواند هزینه‌ی بالایی داشته باشد. بسته به نوع نرم افزاری که سیستم شما استفاده می کند، این هزینه حتی بیشتر هم می شود.

سخت افزار اضافی

اکثر سیستم های LPR برای کارکرد موثر به سخت افزار اضافی نیاز دارند. این اغلب منجر به فرآیند نصب و راه اندازی زمان بر و پرهزینه می شود. علاوه بر این، دوربین‌های LPR ممکن است به یک NVR اختصاصی LPR (ضبط‌کننده ویدیوی شبکه) نیاز داشته باشند که به عنوان مرکز اصلی ضبط دستگاه و ذخیره‌سازی داده عمل می‌کند.

کاربران محدود

برخی از دوربین های LPR فقط تعداد محدودی کاربر را ثبت می کنند که برای مشاغل بزرگ یا ساختمان های آپارتمانی چندخانواری ایده آل نیست. مستاجرین را ملزم به ثبت نام بازدیدکنندگان می کند. برخی از سیستم ها تنها در صورتی برای دسترسی بازدیدکنندگان کار می کنند که مهمان قبل از ورود از قبل ثبت نام کرده باشد. اگر مهمان ثبت نام نکرده باشد، به یک سیستم مجزا نیاز دارید تا به آنها اجازه دسترسی به ملک را بدهد

. پلاک نامشخص

اگر پلاک خودرو در برف پوشانده شده باشد یا آسیب دیدگی قابل مشاهده باشد، ممکن است دوربین خوانش واضحی نداشته باشد. در نتیجه، یک افسر امنیتی یا یکی از کارکنان ممکن است مجبور باشد شماره پلاک خودرو را به صورت دستی برای اجازه دسترسی وارد کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
فروشگاه
0 مورد سبد خرید
حساب من
وبلاگ