« تخفیف فوق‌العاده به مدت محدود »

جهت دریافت کد تخفیف

با شماره تماس 09377400157 تماس بگیرید

دیددرشب دوربین مداربسته

10 روش برای افزایش دیددرشب دوربین مداربسته

دیددرشب دوربین‌ مداربسته از قابلیت‌های مهم این سیستم‌ها و تجهیزات، به شمار می‌رود و در هنگام خرید هم توصیه می‌شود که این نکته را فراموش نکنید و دوربین مداربسته‌ای را تهیه کنید که درشب و تاریکی دید خوبی داشته باشد، چرا که دوربین‌های مداربسته اغلب به جهت نظارت بر اماکن در هنگام شب تهیه می‌شود .

مطالب پیشنهادی:

بهترین پکیج دزدگیر اماکن

دوربین مداربسته وای فای

چگونه میزان دیددرشب دوربین مداربسته را افزایش دهیم؟

راه و روش‌هایی برای افزایش میزان دیددرشب دوربین مداربسته وجود دارد. با رعایت یک سری نکات می‌توانید دیددرشب دوربین مداربسته خود را افزایش دهید و بالعکس با بی‌توجهی به آن‌ها ممکن است دوربین قادر به ضبط تصاویر باکیفیت در نور کم نباشد .

1-از تابش مستقیم نور در لنز دوربین جلوگیری کنید

به هنگام نصب دوربین تمامی مواردی را که امکان دارد باعث تابش مستقیم نور به لنز دوربین شود در نظر بگیرید. دوربین مداربسته را در محلی نصب نکنید که نزدیک منبعی پرنور باشد . تابش مستقیم نور خورشید به لنز دوربین، سبب تاری دید و عدم ضبط تصاویر با کیفیت می‌گردد .

منبع پرنور اگر در نزدیکی یا مجاورت دوربین قرار گیرد، سبب تاری تصاویر می شود، حال اگر نور محیط کم هم باشد و منبع پرنور هم جلوی دید دوربین قرار گیرد دیگر دوربین قادر به ضبط تصاویر در این اماکن نخواهد بود .

وجود این منابع پرنور در کنار دوربین موجب اختلال در سنسور‌های آن شده و همین، قدرت تشخیص دوربین را به شدت کاهش می‌دهد .

تاثیرات منفی این منابع پرنور بر روی WDR دوربین مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند , WDR نواحی پرنور و کم نور را با هم تلفیق کرده و تصویری یکنواخت را موجب می‌شود این قابلیت با یکدست کردن اختلاف نورهای جزئی محیط، سبب ضبط تصاویری باکیفیت می‌گردد . حال اگر یک منبع پرنور نزدیک دوربین باشد، WDR قابلیت خود را از دست می‌دهد و دید دوربین را کور می‌کند .

این مساله به قدری بر روی کیفیت تصاویر دوربین اثر می‌گذارد که برخی سارقان و افراد هم با سو استفاده از این مساله با یک چراغ قوه به طور کلی دوربین را از کار می‌اندازند.

2- از تابش مستقیم مادون قرمزها در لنز دوربین جلوگیری کنید

این مورد هم مانند مورد قبل اهمیت دارد و تاثیر زیادی بر دیددرشب دوربین مداربسته خواهد داشت, در این شرایط در صورت وجود نور مادون قرمز در مجاورت دوربین بازهم دوربین دید واضحی نخواهد داشت و در محیط‌هایی با نور کم هم، کیفیت تصاویر به شدت افت کرده تا جایی که دوربین دیگر قادر به تشخیص نخواهد بود .

تصاویر بی کیفیت دوربین‌های مداربسته ممکن است ناشی از همین چیزهای کوچک باشد که بی توجهی به آن‌ها تاثیرات منفی روی دوربین می‌گذارد .

نور مادون قرمز هم به اندازه ی تابش نور در لنز مخرب است, اگر دوربین شما در روشنایی روز قادر به ضبط تصاویری باکیفیت بالاست اما در هنگام شب تصاویر دوربین غیر واضح و بی کیفیت است، ممکن است ناشی از همین مساله باشد. قبل از نصب، تمامی محل را مورد بازرسی قرار داده و از عدم مجاورت دوربین با نور مادون قرمز اطمینان حاصل کنید .

هر منبع نور نامطلوبی که در اطراف دوربین باشد سبب کاهش دید آن می شود چه این منبع مرئی باشد و چه نامرئی چه مستقیم باشد و چه غیرمستقیم در هر صورت تاثیر منفی بر روی کیفیت تصاویر دوربین خواهد داشت، از حذف این نورها در محل نصب مطمئن شوید .

3- نور مرئی محل نصب دوربین را افزایش دهید

شب هنگام که هوا تاریک می‌شود نور محیط به شدت افت پیدا می‌کند. عدم افزایش نورهای مرئی محیط سبب عدم دید کافی دوربین می‌گردد . البته باید به نوع نوردهی توجه کنید. نوردهی خوب سبب ضبط تصاویر باکیفیت روز می‌گردد و بالعکس نوردهی نامطلوب کیفیت را بدتر می‌کند .

اگر نور تنها به یک قسمت از دید دوربین بتابد سبب ضبط تصاویری غیریکنواخت خواهد شد , این تصاویر پر از سایه بوده و جزئیات در آن به راحتی قابل تشخیص نیست .

برای اینکه  دیددرشب دوربین مداربسته را افزایش دهید لازم است به محیطف یک روشنایی مطلوب و نه زننده بدهید به طوریکه تمام محیط به صورت یکنواخت روشن شود , این مساله موجب می‌شود تا تصاویر مانند روز باکیفیت و واضح باشند .

محیط های بزرگ نیاز به نورهای قوی تری دارند و محیط های کوچک با افزودن چند نور کوچک هم روشن می‌شود , نوع نوردهی اهمیت زیادی دارد که مستقیما به لنز دوربین نتابد .

نورهای قوی و مناسب سایه ها را از تصویر حذف می‌کنند و محیط را مانند روز روشن می‌نمایند , تصاویر هم در این موارد به خوبی کیفیت تصاویر در روز، ضبط می‌گردند .

دیددرشب دوربین مداربسته

چگونه دیددرشب دوربین مداربسته را فزایش دهیم؟

4- یک یا چند نورمادون قرمز اضافه کنید

افراد معمولا به هنگام شب تمایلی به روشن کردن تمامی محیط‌هایی که در دید دوربین است، ندارند. این نورهای مرئی باعث روشن شدن بخش زیادی از محیط و به تبع دیده شدن دوربین مداربسته می‌گردند . در این موارد سارقان با شناسایی دوربین و از کار انداختن آن می توانند به مقاصد خود برسند .

بهترین راه حل می‌تواند اضافه کردن مادون قرمز یا نور نامرئی باشد , بنا به متراژ محیط یک یا چند نورافکن مادون قرمز در محیط نصب کنید . این کار باعث افزایش دیددرشب دوربین مداربسته و کیفیت تصاویر رنگی و روشن خواهد شد.

بدون استفاده از نورهای مرئی، می‌توان تمام محل را برای دوربین در شرایطی که چشم انسان جز تاریکی چیزی نمی‌بیند روشن کرد، البته گاهی هم برخی دوربین‌هایی که مجهز به IR  هستند، قابلیت ضبط تصاویر یکنواختی نخواهند داشت چرا که برد مادون قرمز محدود است.

گاهی هم به اندازه کافی قوی نیست که این هم بستگی به خریدار دارد، از مدل‌های گران قیمت تا نسبتا گران در بازار موجود است و این نوع نیاز و خواست شماست که تعیین می‌کند کدام مدل با چه زاویه‌ی دیدی مناسب‌تر است.

IR های ضعیف‌تر برای بردهای کوتاه و IR های قوی‌تز برای بردهای دور، مورد استفاده قرار گرفته می‌شوند.

5- LED مادون قرمز دوربین مداربسته را خاموش کنید

طراحی‌های دوربین‌های مداربسته با یکدیگر متفاوت است. دوربین‌های قدیمی‌تر شامل چندین LED مادون قرمز در اطراف لنز هستند که در برخی موارد به دلیل عدم رعایت فاصله LED ها با لنز دوربین نور IR  به لنز می‌رسد و همین هم سبب تاری دیددرشب دوربین مداربسته و مشکلاتی در ضبط تصاویر در شب می‌گردد .

برخی دوربین‌های مداربسته هم کلا فاقد LED مادون قرمز هستند که البته در موارد گفته شده در فوق درصورت داشتن LED مادون قرمز، در قسمت تنظیمات دوربین، باید غیرفعال گردد، اما در برخی دوربین‌ها هم این اجازه به کاربر داده نمی‌شود .

عدم طراحی مناسب برخی دوربین‌های مداربسته کاربر را مجبور به غیرفعال کردن LED های مادون قرمز نموده است به همین دلیل هم به هنگام خرید دوربین‌های مداربسته به این پارامتر توجه نمایید .

دوربین مداربسته دیددرشب

بهترین دوربین مداربسته دیددرشب

6- بهترین دوربین مداربسته را تهیه کنید

کیفیت دیددرشب دوربین مداربسته یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار می‌باشد , برخی‌ها معتقد هستند که چراغ‌های LED در دوربین‌های دام سبب ضبط تصاویری بی کیفیت در طول شب می‌شود و برخی تولیدکنندگان هم بر همین اساس نوع دوربین‌های مداربسته دام را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که مشکلی در دیددرشب دوربین مداربسته پیش نیاید .

طراحی‌های جدید دوربین‌های مداربسته تصاویر یکنواخت‌تری در اختیار کاربر قرار می‌دهد؛ چرا که دوربین‌های جدیدتر برخلاف دوربین‌های قدیمی‌تر که دارای LED های کوچکی در اطراف لنز بودند، شامل یک یا دو LED در فاصله‌ای از لنز دوربین هستند که همین مساله سبب ضبط تصاویر باکیفیت و افزایش دیددرشب دوربین مداربسته گردیده است.

7-خرید بهترین دوربین مداربسته

در برخی موارد هم تمامی نکات گفته شده در دیددرشب دوربین مداربسته بی‌تاثیر است و بهترین راه، خرید دوربین مداربسته با کیفیت است. در صورتی که نور محیط در شب کم باشد و هیچ روشنایی و چراغی وجود نداشته باشد و همچنین امکان نصب LED های مادون قرمز نیز وجود نداشته باشد، باید اقدام به خرید یک دوربین مداربسته بهتر شود .

دوربینی که قابلیت ضبط تصاویر با وضوح بالا در شب را داشته باشد و از طراحی مناسبی هم برخوردار باشد. دوربین‌های مداربسته پیشرفته‌تر، سنسورهای حساس‌تر و باکیفیت‌تری دارند. به هنگام خرید به برند دوربین هم توجه شود چرا که برندهای معتبری چون هایک ویژن، داهوا و آلباترون محصولات با قابلیت دید در شب تولید می‌کنند که با تکنولوژی روز دنیا عجین شده و مناسب برای اماکن تاریک‌اند .

برای کسب اطلاعات و خرید دوربین مداربسته آلباترون روی لینک انواع پکیج دوربین مداربسته کلیک کنید.

8- شیشه لنز دوربین را تمیز کنید

در پاسخ به این سوال که چگونه میزان دیددرشب دوربین مداربسته را افزایش دهیم؟ می‌توان گفت که تمیز کردن شیشه  لنز دوربین مداربسته  و نورافکن‌ها از گردوغبارها و عوامل خارجی می‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت تصاویر داشته باشد.

آلودگی بر روی سطح شیشه لنز می‌تواند برای دوربین مداربسته مشکل ایجاد کند. برای جلوگیری از چنین مسائلی به طور مرتب هر چند وقت یکبار شیشه لنز و نورافکن‌ها را تمیز کنید .

علاوه بر گردوغبار عنکبوت‌ها و حشرات هم به دوربین می‌چسبند در مواردی هم این تاری دید ممکن است ناشی از تارعنکبوت‌هایی باشد که روی لنز دوربین تنیده شده این موارد را با وسواس کامل تمیز کنید تا در عملکرد دوربین خللی ایجاد نشود .

9-پشت پنجره جای مناسبی برای نصب دوربین نیست

بانصب دوربین مداربسته  پشت پنجره در طول روز شاید تصاویری باکیفیت و باوضوح بالا داشته باشید اما شب با تاریک شدن هوا با ساطع شدن نور مادون قرمز به شیشه ها، سبب تاری تصاویر شده و کیفیت تصاویر و دیددرشب دوربین مداربسته در این موارد به شدت افت خواهد کرد .

دوربین‌های مداربسته به هنگام شب تغیر حالت می‌دهند و LED های مادون قرمز خود را روشن می‌کنند، اینجاست که بازتاب این نورها به لنز دوربین کارایی آن را به شدت کاهش داده و تصاویری بی کیفیت را سبب می‌شود . پس از نصب دوربین مداربسته پشت پنجره پرهیز کنید .

10-دوربین دارای فیلتر IR-CUT باشد

به هنگام شب چراغ‌های مادون قرمز دوربین مداربسته روشن می‌شود , در دوربین‌های قدیمی‌تر نور مادون قرمز در دید لنز قرار می‌گرفت و همین هم باعث تاری و بی‌کیفیتی تصاویرش می‌گردید . به هنگام خرید دوربین مداربسته توجه کنید که دوربین دارای قابلیت IR-CUT باشد این قابلیت از رسیدن نور مادون قرمز به لنز جلوگیری می‌کند .

 دوربین‌های فاقد IR-CUT نمی‌توانند در شب به خوبی روز کار کنند. رنگ ها , جزئیات و .. در دوربین‌های مداربسته به هنگام شب غیر واضح است که دوربین‌هایی با این قابلیت می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

جمع‌بندی

با توجه به ده نکته ای که در بالا به شرح آن پرداختیم، چند اصل پایه وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا دیددرشب دوربین مداربسته خود را افزایش دهید.
سعی کتید نور مرئی یا مادون قرمز نواحی‌ای که می‌خواهید در شب تصاویر آن ضبط شود، را افزایش دهید. حتی دوربین‌های مدار بسته ارزان قیمت که به‌طور معمول در نور کم خوب کار نمی‌کنند هم با نورپردازی مناسب محیط، می‌توانند تصاویر باکیفیت برای شما ضبط کنند.

دقت کنید که نور مرئی و مادون قرمز به‌طور مستقیم روی لنز دوربین مداربسته تابیده یا بازتاب نشود تا دیددرشب دوربین مداربسته شما افزایش یابد.

دوربین مدار بسته با چراغ‌های LED پیشرفته‌تر به‌جای چراغ‌های LED مادون قرمز دایره‌ای شکل در اطراف لنز دوربین مداربسته، را خریداری کنید. همچنین برای عملکرد بهتر در تاریکی کامل از نورافکن‌های مادون قرمز خارجی به‌جای چراغ‌های LED توکار استفاده کنید.

شرکت بازرگانی تولیدی آریاخورشید با بیش از یک دهه سابقه در زمینه تولید و پخش انواع دوربین مداربسته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

05152221335-09377400157

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه
فروشگاه
0 مورد سبد خرید
حساب من
وبلاگ